Помагите перевести.Шопан қазақ халқының сыртқы киіміне жатады. Қазақтар шапанды аса бағалайды. Адамға "шапан кигізу", "иығына шапан жабу" - үлкен құрмет. Бұрындары хандар батыр, билерге дəреже бергенде соның белгісі ретінде арн...

Помагите перевести. Шопан қазақ халқының сыртқы киіміне жатады. Қазақтар шапанды аса бағалайды. Адамға "шапан кигізу", "иығына шапан жабу" - үлкен құрмет. Бұрындары хандар батыр, билерге дəреже бергенде соның белгісі ретінде арнайы тіктірткен шапанды олардың иығына жапқан, түрлі мемлекеттік қатынастарды бекіту белгісі ретінде де шапан жіберетін болған. Ханның өзі киген шапанын сыйға алу - қазақ халқында үлкен мәртебе.Қазақта ат мінгізіп, шапан жабу дəстүрі қазір де бар.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Казахский народ за пределами пастушьей одежды. Казахи облачи значения. Люди "подходят одежды", "большая честь" Закрыв халат на плечах. Ранее ханы воин танцы степени, в том числе специальный tiktirtken халат, как знак их плечи, когда закрыты, в знак одобрения различных общественных отношений, а также отправить одежды. Сам Хан носить пальто в качестве подарка - большая казахская населения märtebe.Qazaqta лошадь, имеет историю тесного халата.