Поммогите пожалуйста номер 5

Гость
1- are you a student?     yes I am. 2- is your Adam?   yes it is. 3- are your friends good are sport?    yes they are. 4- are you eleven?   yes I am. 5- is your school new?   yes it is. 6. are you in a lot of clubs?   yes I am.