Помоги Дайно сделать эти предложения вопросительными .Поставь  вопросы  к выделенным словам. 1)In  spring  they visit their grandma.When do___________________________________________?  2)Miss Chatter posts  her letters on Sunda...

Помоги Дайно сделать эти предложения вопросительными .Поставь  вопросы  к выделенным словам. 1)In  spring  they visit their grandma.When do___________________________________________?  2)Miss Chatter posts  her letters on Sundays.What does_____________________________________________________?  3)The postcard is  from  England.Where is_____________________________________________?  4)Billy  likes  ice  cream  and  sweets.-_________________________________________________________________________?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1-When do the visit their drama? 2-What does she do on Sundays? 3-Where is postcard from? 4-What does Billy like?