Помогите 20 балов-Задайте общие вопросы и дайте краткий ответ

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 Is she his sister? Yes, she is. 2 Has she got an uncle? Yes,she has. 3 Did she meet the pupil? Yes, she did. 4 Does she often meet the pupil? Yes, she does. 5 Does she wear a uniform? Yes, she does. 6 Are there three bedrooms in the house? Yes, there are. 7 Are they going to have dinner? Yes, they are. 8 Does it often rain there? Yes, it does.