Помогите!!!! что тут надо делать помогите 1) I (to do) mornimy exercises2)He (to work) ata factory3)She (to sleep) after dinnev4)We (to work) part-time5)They (to drink) tea every day 6)Mike (to be) asudlnt

Помогите!!!! что тут надо делать помогите 1) I (to do) mornimy exercises 2)He (to work) ata factory 3)She (to sleep) after dinnev 4)We (to work) part-time 5)They (to drink) tea every day 6)Mike (to be) asudlnt
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I do He works She sleeps We work They drink Mike is
Гость
1: do 2: works 3: sleeps 4: works 5: drink 6: is