Помогите даю 16 балов №1 составь предложение, поставь слова в нужном порядке: 1)computer, Saturdays, on, games, my, plays, sister. 2)play, puzzle, didn"t, Sam, yesterday. 3)my, tomorrow, I, ride, "II, bike 4)day, chopping, gran...

Помогите даю 16 балов №1 составь предложение, поставь слова в нужном порядке: 1)computer, Saturdays, on, games, my, plays, sister. 2)play, puzzle, didn"t, Sam, yesterday. 3)my, tomorrow, I, ride, "II, bike 4)day, chopping, grandma, my, went, yesterday, the, before 5) were, England, summer, in, they, last 6)bed, I, make, the, in, don"t, my, morning
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) My sister plays computer games on Saturday. 2) Sam didn't play puzzle yesterday.  3) I'll ride my bike tomorrow. 4) They were in England last summer. 5) I don't make my bed in the morning.