Помогите!!! это нужно перевести на русский-it was a busy day. Girls,what have you done? i have cleaned up my room. it took me an hour and a half to do it.- a good girl! and you, Ally? have you cleaned up your room yet?-i did it...

Помогите!!! это нужно перевести на русский-it was a busy day. Girls,what have you done? i have cleaned up my room. it took me an hour and a half to do it.- a good girl! and you, Ally? have you cleaned up your room yet?-i did it yesterday. today i've helped dad in the garden. we've watered the flowers and cleaned up the garden in the morning. it took me half an hour to water all the flowers! -that's great! i've just bought some ice cream for you. hooraygj
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Был занятой день. -Девочки, что вы сделали? -Я убралась в своей комнате. Это заняло полтора часа. -Хорошая девочка! А ты, Элли? Ты ещё не убралась в своей комнате? -Я сделала это вчера. Сегодня я помогла отцу в саду. Мы поливали цветы и убирались в саду утром. Поливка растений заняла у меня полчаса. -Великолепно! Я только что купил немного мороженого для вас