ПОМОГИТЕ!!!!! мне надо изменить предложение по временам. Present simple, present continuous, present perfect,past simple, future simpol предложения: sharon moves to San Francisco(last month) The town is busy (50 years ago) His ...

ПОМОГИТЕ!!!!! мне надо изменить предложение по временам. Present simple, present continuous, present perfect,past simple, future simpol предложения: sharon moves to San Francisco(last month) The town is busy (50 years ago) His father works in a mine (in 1995) She often visits her grandma(yesterday)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 Sharon moved to San Francisco last month. 2 The town was busy 50 years ago. 3 His father worked in a mine in 1995. 4 She often visited her grandma yesterday.