Помогите мне нужно 10 предложений написать про себя на англиском языке(

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
i love my friends / my name is/// i am from /// i eat spagetty and pizza/ but i don t  like bananas and apples/ yesterday/ i was in the park ///  my mother name is///  my brother or sister names ///  напиши что они любят и чем занимаются
Гость
Hello my name is... . I want to tell you about myself. So, I think i am very witty person but i am very shy. Also my relationships with my friends are loyal. I am very helpful person and always ready to help my friends in difficult situation .For me to get along with unfamiliar people is not so easy .In my opinion i am reliable person, because i always keep my promises and i always do all as good as possible.Usually i express myself in art. I have not favourite kind of music but i like listenning rock .I have a very lively and cheerful character. Also, I can not always sit in one place. I have many different hobbies, one of which is reading books. I always take on responsibility on myself. I am very faithful and gentle person. I think i am not obstinate and arrogant person