Помогите: N198. Напишите, что происходило и что произошло. N199. Напишите, что произойдет.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
2) She invited | She will invite 3) They sent | They will sent 4) You celebrated | You will celebrate 5) They grew | They will grow Ответ (ниже) нужно вписать в пропуск (пустое место) (в каждом задании). 1) will live 2) will write 3) will visit 4) will go 5) will drink 6) will speak 7) will play 8) will teach 9) will take 10) will have