Помогите на английском написать текст с пяти предложениями на тему мои любимые цветы!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My favourite flower is chamomile.Yes,you will say it is so simple,but I love it for it simpelest.There are much beauty and mystery in that simple white flower.You will see chamomile and beautiful roses.Somebody will say:Choose!I will choose chamomile!)