Помогите надо на английском написать 8 предложений про весну даю 25 баллов!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Today is happy all around. The birds are singing, smiling people. Because finally spring has come! The sky shines bright blue. Blows fresh and warm breeze. On the streets of murmuring streams. This melting snow and ice. On the wet ground bloom delicate white snowdrops.