Помогите написать 7 предложений описание миньона, используя степени сравнения, на английском

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Minion is the hero of cartoon "Despicable me". This character has got the most yellow skin because all people have got white or dark skin. Minion has got the biggest eye. He wear blue overall. He is the assistant of the most evil scientist. Minions isn't very beautiful but he is better than other people because he is very good helper.