Помогите написать мини рассказ по английскому языку. Сказали написать про насекомых. Написать нужно по плану:  The ... Is small-big. It is ... The ... has ... legs, ... tail The .. lives ... The ... eats ... The can-can't ... Б...

Помогите написать мини рассказ по английскому языку. Сказали написать про насекомых. Написать нужно по плану:  The ... Is small-big. It is ... The ... has ... legs, ... tail The .. lives ... The ... eats ... The can-can't ... Буду очень благодарн!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
The grasshopper is small. It is green. The grasshopper has short legs and haven't got a tail. The grasshopper lives in grass. The grasshopper eats grass. The grasshopper can jump highly.