Помогите написать о своей комнате с этими словами a table,a bed,a sofa,a bookcase,a chair,a lamp,an armchair,a TV,a computer,a carpet

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I am live in a big house, and i have my own room.  In my room i have a table with chai, where i do my homework, i have a big, comfortable bed, beatiful, white sofa, with armchair, bookcase, where many interesting books. I also have big TV, and a computer, bright lamp, and beatiul carpet. I like my room.