Помогите написать реферат : Нервова система її значення розвиток у різних тварин.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Найпростіша нервова система, що складається з клітинних елементів і волокон, рівномірно розподілених по всьому тілу у вигляді мережі, носить назву розсіяного нервового сплетіння і зустрічається у кишковопорожнинних.Концентрація нервових клітин призводить до утворення нервових вузлів, а з’єднання нервових волокон дає периферичні нерви. Ця концентрація обумовлена насамперед локалізацією відчувають клітин, тобто розвитком органів чуття. З появою рухових нервових елементів останні також утворюють нервові вузли у зв’язку з тими чи іншими групами м’язів.Нервові вузли можуть мати різну форму. У примітивних тварин центральна нервова система має звичайно вид суцільних стовбурів, що складаються з маси волокон і клітин. Розподіл нервових стовбурів знаходиться у відповідності з загальним планом будови тварини. У тварин з променевою симетрією і нервова система побудована відповідним чином (голкошкірі). У тварин з двосторонньою симетрією спостерігається диференціація між переднім кінцем тіла, де розвиваються найважливіші органи чуття, і заднім. Відповідно положенню органів почуттів, і центральна нервова система в голові розвивається сильніше і утворює так званий головний мозок у вигляді більш-менш значної нервової маси, від якої відходять кілька поздовжніх стовбурів. При цьому відбувається відокремлення і занурення нервової системи вглиб тіла. Так влаштована досить примітивна нервова система плоских хробаків. Нервова система круглих червів представлена вже сформованим навкологлотковим нервовим кільцем і поздовжніми стволами.У членистих тварин (кільчасті черви і членистоногі) концентрація нервових клітин поздовжніх стовбурів відбувається відповідно в кожному сегменті і, ймовірно, обумовлена розташуванням парних кінцівок (параподии кольчецов). У цих випадках можна говорити про черевної нервової ланцюжку, яка з’єднується з парним головним мозком допомогою окологлоточного нервового кільця. При злитті сегментів в області голови і грудей у членистоногих нервові вузли також зливаються між собою. Нарешті, спостерігається переміщення нервових вузлів в інші сегменти і їх злиття в великі нервові маси.