Помогите написать сочинение на английском про Angry Birds почему она мне нравится, когда я в неё играю и т.д.( срочно )
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My favourite game on my phone is Angry birds. That's paricularly magic game. When i have spare time i can spend some minutes throwing colurful birds at green pigs. Bad pigs thy to steal bird's eggs and birds became angry at pigs and they try to destroy them!