Помогите написать сочинение про мой класс( я в пятом) На английском)))

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
  We have a new classroom this year. Our classroom is big and clean. There are many bookshelves in our classroom. We have blinds on the windows in classroom. We have got any plants in your classroom. We have  many pictures on the walls in our classroom. We have two computers in our classroom. We like our classroom.