Помогите, не могу понять как сделать( Complete the sentences about you: 1) I like people.......... are........... 2) My mum prefers restaurants....... serve...... 3) I like watching documentaries........... are........... 4) I ...

Помогите, не могу понять как сделать( Complete the sentences about you: 1) I like people.......... are........... 2) My mum prefers restaurants....... serve...... 3) I like watching documentaries........... are........... 4) I can't stand people.... are................ 5) I love reading books..... are about.........
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Напишите предложения о себе: 1) Мне нравятся люди, которые .......... 2) Моя мама предпочитает рестораны, в которых подают ...... 3) Я люблю смотреть документальные фильмы, в которых ........... 4) Я не терплю людей, которые ................ 5) Я люблю читать книги про .........
Гость
1. I like people who are kind. 2. My mum prefers restaurants where serve her favourite soup. 3. I like watching documentaries which are interesting. 4. I can't stand people who are selfish. 5. I love reading books which are about love.