Помогите очень нужно я все что угодно для вас сделаю главное помогите пожалуйста. !! 3.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) he is playing a new computer game 2)olivia is reading a grammar book And emily is doing her schoolwork 3)and now the boys are playing football and the girls are skipping 4)And now Lucy and Liza are walking and talking Tom is eating his snacks