ПОМОГИТЕ ОТВЕТИТЬ НА ВОПРОСЫ1)Какую линзу называют тонкой?2)Что называется главным фокусом линзы?3)Запишите формулу линзы.4)Какие лучи удобно использовать для построения изображения в линзе?5)Что называется увеличением линзы?

ПОМОГИТЕ ОТВЕТИТЬ НА ВОПРОСЫ 1)Какую линзу называют тонкой? 2)Что называется главным фокусом линзы? 3)Запишите формулу линзы. 4)Какие лучи удобно использовать для построения изображения в линзе? 5)Что называется увеличением линзы?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) тонка лінза - це лінза в якої товщина мала порівняно з радіусами сферичних поверхонь, що її обмежують.  2) головний фокус - це точки, в якій збігаються промені колімованого пучка світла, що перед оптичною системою проходив паралельно оптичній осі. 3) формула тонкої лінзи  [latex] \frac{1}{f} + \frac{f}{d} = \frac{1}{F} [/latex]  4)При побудові зображень створених двоопуклою лінзою, проводять три лінії: 1 - Із вершини предмета паралельно оптичній осі лінзи до головної площини лінзи, далі, заломлюючись, через задній головний фокус. 2 -І з вершини предмета через центр лінзи. 3 - Із вершини предмета через передній фокус до головної площини лінзи, а далі паралельно оптичній осі лінзи. 5) лінійне збільшення лінзи - це відношення лінійного розміру зображення до лінійного розміру предмета