Помогите перевесит слова: get up early make new friends wear a school uniform be happy to meet old friends get good marks talk with my friends during the breaks take pictures (make a video) of my friends give flowers to the tea...

Помогите перевесит слова: get up early make new friends wear a school uniform be happy to meet old friends get good marks talk with my friends during the breaks take pictures (make a video) of my friends give flowers to the teachers have many (a few) lessons get a new timetable carry a new school bag have lunch with new friends have fun during the break
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
просыпаться рано утромзнакомитсяносить школьную формуобрадоваться встретив старых друзей получать хорошие отметкиразговаривать с друзьями на переменахфотографировать (снимать на видео) своих друзейподарить цветы учителямиметь много (мало) заданий/уроковполучить новое расписаниенести новую школьную сумкукушать полдник с новыми друзьямивеселиться во время перемены