Помогите перевести и вставить нужное слово. In Liza,s album there is a poem about animals by Dr Seuss.What are the animals in the poem like?Guess the words. Some are good And some are........... Some are tall And some are.........

Помогите перевести и вставить нужное слово. In Liza,s album there is a poem about animals by Dr Seuss.What are the animals in the poem like?Guess the words. Some are good And some are........... Some are tall And some are........... Why are they Good, bad and fat? I don,t know You can ask your dad? Some are slow And some are........... Some are silly And some are........... And some of they Are very funny You want to know why? You can ask your mummy.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
В альбоме Лизы есть стих про животных от доктора Сеус. Какие животные в этом стишке? Угадай слова. Одни хорошие Другие плохие (bad) Некоторые высокие Некоторые низкие (short) Почему они Хорошие, плохие и толстые? Я не знаю Ты можешь спросить своего папу? Одни медленные Другие быстрые (fast) Некоторые глупые Некоторые умные (clever) Некоторые из них Очень забавные Хочешь знать почему? Ты можешь спросить у мамы.