Помогите перевести на английский: 1) Во-первых, когда животные становятся домашними, они теряют свои природные инстинкты, поэтому они никогда не выживают, если они вернутся в свои места обитания.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
First, when animals become domesticated, they lose their natural instincts, so they never survive if they return to their habitat.
Гость
1) Firstly, when the animals are domestic, they lose their natural instincts, so they will never survive if they return to their habitat.