Помогите перевести на казахский: когда я болела у меня была головная боль.; мой друг ходил к доктору.; моя подруга купила лекарства в аптеке.; здоровье- прежде всего.; окружающая среда должна повсюду быть чистой.; ПОМОГИТЕ ПЕРЕ...

Помогите перевести на казахский: когда я болела у меня была головная боль.; мой друг ходил к доктору.; моя подруга купила лекарства в аптеке.; здоровье- прежде всего.; окружающая среда должна повсюду быть чистой.; ПОМОГИТЕ ПЕРЕВЕСТИ НА КАЗАХСКИЙ.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Мен ауырып болған кезде, Мен ауырып тұрды Менің досым дәрігерге барып Менің досым дәріханада дәрі сатып алған денсаулық сақтау бірінші кезекте қоршаған ортаны барлық жерде таза болуы керек
Гость
Мен ауырып қалғанда менің басым ауырды Менің досым дәрігерге барды Менің досым дәріxанадан дәрі сатып алды денсаулық- бәрінен бұрын қоршаған орта таза болуы тиіс