Помогите перевести на казахский язык Алдар-Косе подружился с чертом. И вот стали они спорить: кто лучше обманет. — Ты чего боишься? —-спросил черт у Алдара-Косе. Алдар-Косе ответил, что он боится курта, казы, масла, а также ...

Помогите перевести на казахский язык Алдар-Косе подружился с чертом. И вот стали они спорить: кто лучше обманет. — Ты чего боишься? —-спросил черт у Алдара-Косе. Алдар-Косе ответил, что он боится курта, казы, масла, а также карагайника, и в свою очередь спросил у черта: — А ты чего боишься? Черт ответил, что боится кузнечного горна. Вот Алдар-Косе и говорит: — Давай, кто кого перепоет; у кого песня будет длиннее, тот и выиграет. Пусть один поет, а другой его везет. Черт согласился. Алдар-Косе сел первый на черта, завязал ему глаза (такой уговор был) и запел: — Гой, гой, гой, гой!.. Черт возил, возил его, все плечи стер. Алдар-Косе направил его к кузнице. И, как только въехали в нее, Алдар-Косе слез с черта и открыл ему глаза. Черт как увидал кузнечный горн, испугался и убежал. Черти вздумали отомстить Алдару-Косе: напугать его тем, чего он боится. Алдар-Косе от них спрятался в кара-гайник, а черти решили уморить его. и стали бросать к нему в карагайник курт, казы, масло. Много набросали, думая, что теперь-то Алдар-Косе погибнет,-Черти убежали, а Алдар Косе собрал казы, курт и масло и поехал домой.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
- сен не қоркасың? --сайтан бастың Алдара-ораққа сұрады. Алдар-ораққа жауап берді, не ол курта қоркады, казы, майлар, ал да қарағайлының, қарамастан және в өзін кезекті : бас сайтанның сұрады - ал сен не қоркасың? Сайтан жауап берді, бұл ұсталық горна қоркады. Міне Алдар-ораққа және: айтады - давай, кім кімді перепоет; бас кімнің ән ұзын болады, ана және жеңеді. Мейлі бір ән айтады, ал сырт оны асығы алшысынан түседі. Сайтан келісті. Сел Алдар-орағының сайтанға деген бірінші, байла- оған көздер (мынадай ақыл болды) және: запел - гой, гой, гой, гой!. Сайтан возил, оны возил, барлық иіндерді өшірді. Алдар-ораққа оны дүкенге жіберді. Қарамастан және қарамастан, сияқты ғана оған деген кірді, көз жасымның Алдар-орағының сайтаннан және оған көздерді ашты. Сайтан сияқты ұсталық горн увидал, шошыды және зытты. Сайтандар Алдару-ораққа: шошыт- ол ана, не ол кек алу вздумали қорқ-. Алдар-ораққа олардан кара-гайник деген тығылды, ал сайтандар оны ауыз жидырмай күлдіру жолға қойды. қарамастан және оған деген тастау курт қарағайлысына стали, казы, май. Көп набросали, ойлай, не енді-то Алдар-ораққа бітеді, -Черти зытты, ал Алдар ораққа казы жиды, курт және май және
Гость
- сен не қоркасың? --сайтан бастың Алдара-ораққа сұрады.Алдар-ораққа жауап берді, не ол курта қоркады, казы, майлар, ал да қарағайлының, қарамастан және в өзін кезекті : бас сайтанның сұрады- ал сен не қоркасың?Сайтан жауап берді, бұл ұсталық горна қоркады. Міне Алдар-ораққа және: айтады- давай, кім кімді перепоет; бас кімнің ән ұзын болады, ана және жеңеді. Мейлі бір ән айтады, ал сырт оны асығы алшысынан түседі. Сайтан келісті. Сел Алдар-орағының сайтанға деген бірінші, байла- оған көздер (мынадай ақыл болды) және: запел- гой, гой, гой, гой!.Сайтан тасыды, оны тасыды, барлық иіндерді өшірді. Алдар-көсе оны дүкенге жіберді.