Помогите перевести в рифму: I was walking,walking,walking fast I was late I was late   I was running,running,running fast I was hot  I was hot   So i took a bus And i got a ride And i came to scoo l Just on time Ridht at nine B...

Помогите перевести в рифму: I was walking,walking,walking fast I was late I was late   I was running,running,running fast I was hot  I was hot   So i took a bus And i got a ride And i came to scoo l Just on time Ridht at nine But on Sunday. Gringe!
Гость
Я шел,шел,шел быстро Я опаздывал Я опаздывал Я бегу,беггу,бегу быстро Мне было жарко (Я вспотел) Мне было жарко (Я вспотел) Так я взял автобус И я поехал И я пришел... Я точно в срок Ровно в 9 Но в воскресенье ...!