Помогите плиз!!!! СРОЧНО!!!!!!!!!!!!!!!!! 6. Write which of the following you arelaren`t going to do this weekend/\ 1. l........

Помогите плиз!!!! СРОЧНО!!!!!!!!!!!!!!!!! 6. Write which of the following you arelaren`t going to do this weekend/\ 1. l................(сооk) fish for dinner.(+) 2. l...............(watch) DVDs.(-) 3. l...............(do) my homework. (+) 4. l...............( have) lunch with friends. (+) 5. l..............(go) to a party.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I am going to cook fish for dinner. I am not going to watch DVDs. I am going to do my homework. I am going to have lunch with friends. I am/(am not) going to go to a party.(у вас не указано, "-" или "+" ; если минус, то (am not), а если плюс, то просто (am)).