Помогите по английскому Write verbs in the past forms to show- to enjoy- to talk- to thank- to agree to meet- to do- to think to drink- to teach Плз 99 балов даю

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) To showed 2) to enjoyed 3) to talked 4) to thanked 5) to agreed 6) to met 7) to did 8)  to thought 9) to drank 10) to taught
Гость
1.to showed 2.-enjoyed 3.-talk 4.-thanked 5.-agreed 6.-met 7.did 8.thought 9.drank 10.taught