Помогите по англ.язу what did you do last wekend? when did you learn to read? where did you go last summer? who were you with yesterday afternon? what did you have for lunch yesterday? who was your first English teacher? which ...

Помогите по англ.язу what did you do last wekend? when did you learn to read? where did you go last summer? who were you with yesterday afternon? what did you have for lunch yesterday? who was your first English teacher? which was your favourite toy when you were 5? what did you watch on TV last weekend? Помогите!Ответьте на вопросы.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
2.Last summer i was in Turkey . 3. Yesterday afternoon i was with my mum at home and we were doing my homework .4) Yesterday i had a cream soup and also chips! It was delicious.5.My first english teacher was a woman. Her name was (пиши имя и фамилию своей учительницы я же ее не знаю).6.My favourite toy was a big white bear.7.Last weekend i watched a famous TV-show(шоу которое ты смотрел(а))
Гость
I slept last wekend I learned to read, when I was five I went to the south of Russia last summer Yesterday afternoon I was with my mum at home Yesterday I had soup for lunch My first English teacher was ... ТВОЁ МНЕНИЕ (имя учителя) When I was five, my favourite toy is ... ТВОЁ МНЕНИЕ (игрушка) Last weekend I watch on TV ... ТВОЁ МНЕНИЕ(мультик, фильм, название...)