Помогите по ангйcкому 4:1012:054:152:304:55

Помогите по ангйcкому 4:10 12:05 4:15 2:30 4:55
Гость
It is ten minutes past four. it is five minutes past twelve.  it`s quarter to four. It's half past  two. it`s five to four.