Помогите поставить a\an, some\any - i have got ... sandwich, ... orange and ... water. have you got ... crisps? , I have not got ... crisps or sweets. But I have got ...biscuits! помогите! и если можете, то объясните почему та...

Помогите поставить a\an, some\any - i have got ... sandwich, ... orange and ... water. have you got ... crisps? , I have not got ... crisps or sweets. But I have got ...biscuits! помогите! и если можете, то объясните почему такое или иное слово вставили!!!!!!!!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
a, an orange, any water, any crisps, any, some biscuits