Помогите пожалуйста прочитать текст русскими буквами. Mum: Listen, Andrew and Rose! I want to tell yo

Помогите пожалуйста прочитать текст русскими буквами. Mum: Listen, Andrew and Rose! I want to tell you about Tiny. Tiny is a gnome. He lives in a fairytale forest. Look at his photo. Andrew: Oh, he looks like a boy. Rose: Oh, he looks very nice. Andrew: He has very big ears. Rose: His eyes are kind. Is he happy? Mum: Yes, he is. He always smiles. And he often plays jokes. He writes fairy tales for his friends. Rose: I think he likes ice cream. Mum: Oh, yes. He likes cakes, ice cream, sweets, chocolate and jam. He has a sweet tooth. Andrew: What does he like to do? Mum: He likes to play computer games, listen to music, ride his scooter and roller skate. Rose: Mum, why... Mum: Listen, why do you ask so many questions? It's late. It's time to sleep. Good night, sleep tight. Rose: I'd like to meet Tiny. Good night. Andrew: Good night, Mum.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Мам:лисен Эндрю энд Роуз.Ай вонт ту тэл ю эбаут Тайни.Тайни из э гноум.Хи ливз ин э фэритэйл форест.Лук эт хиз фото. Эндрю:Оу,хи лукс лайк э бой. Роуз:оу,хи лукс вэри найс. Эндрю:хи хэз вэри биг оз. Роуз:хиз айз а кайнд.Из хи хэппи? Мам:ез,хи из.Хи олвэйз смайлз.Энд хи офэн плэйз джокс.Хи райтс фэри тэйлз фо хиз фрэндз. Роуз:ай синк хи лайкс айс крим. Мам:оу,ез.Хи лайкс кейкс,айс крим,свитс,чоколад энд джэм.Хи хэз э свит тус. Эндрю:ват даз хи лайк ту ду? Мам:хи лайкс ту плэй компьтэ геймз,лисен ту мьюзик,райд хиз скутэ энд роллэ скейт. Роуз:мам,вай... Мам:лисен вай ду ю аск соу мэни квэшенз?Итс лэйт.Итс тайм ту слип.Гуд найт,слип тайт. Роуз:Айд лайк ту мит Тайни.Гуд найт. Эндрю:Гуд найт,мам.