Помогите пожалуйста с английским. Опишите эту картинку на английском языке, пред

Помогите пожалуйста с английским. Опишите эту картинку на английском языке, предложений в 8-10. Кто на ней изображён, во что одеты, что делают, сколь лет и тд, как можно подробней...
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
The painting depicts the boys 14-15 years of playing volleyball . On one of them a blue T-shirt , and the other red . One of the guys throwing the ball in the basket. The guys are passionate about Vidin igroy.Tak the hands of other men . They are trying to take away the ball from throwing .Pohozhe they conducted an important game .