Помогите, пожалуйста! 5 класс (Вставьте нужное слово) 1. I ... at a school in Indonesia last summer. A. have volunteered B. volunteered C. volunteer 2. I've ... put the holiday photos on my blog. A. already B. yet C. ever 3. Ha...

Помогите, пожалуйста! 5 класс (Вставьте нужное слово) 1. I ... at a school in Indonesia last summer. A. have volunteered B. volunteered C. volunteer 2. I've ... put the holiday photos on my blog. A. already B. yet C. ever 3. Have you ... Katie's new MP3 player? A. saw B. see C. seen 4. ... you find any cheap flights to Milan? A. Did B. Do C. Have 5. James ... been abroad because he's scared of flying. A. doesn't B. hasn't C. didn't 6. Have you ... climbed up a mountain? A. never B. ever C. yet 7. David ... four text message so far today. A. has written B. wrote C. writes 8. Chris hasn't travelled by boat ... 2009. A. already B. for C. since 9. Robbie isn't here. He's ... on holiday to Venezuela. A. was B. gone C. been Срочно, пожалуйста!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. B 2. A 3. C 4. A 5. B 6. B 7. A 8. C 9. B