Помогите пожалуйста! 6 предложений-3 предложения в будущем времени 3 предложения в настоящее время НА АНГЛИЙСКОМ!!! 50 баллов

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Настоящее время^ 1.I am watching a TV now 2.You are listening to music now 3.She is playing the piano at the moment Будующее 1.I will fly to Moscow tomorrow 2.You will wait for me near that cafe next week 3.She will learn this poem tomorrow