Помогите, пожалуйста) Are you a good neighbour? Are you always...? polite,neat,friendiy, quiet,helpful,understanding

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Вы хороший сосед?   Are you always рolite? - Yes, I always polite (вежливый) Are you always neat?  - Yes, I always neat (аккуратный) Are you always friendly? - Yes, i always friеndly  (дружелюбный) Are you always quiet? - Yes, I always quiet (тихий) Are you always helpful? - Yes, I always helpful (помогающий) Are you always understanding? - Yes, I always understanding (понимающий)   Are you always - Вы всегда.... Yes, I always - да я всегда
Гость
Are you always рolite? - Yes, I am. I'm always polite. Are you always neat?  - Yes, I am. I'm always neat. Are you always  friendly? - Yes, I am. I'm always friеndly. Are you always quiet? - Yes, I am. I'm always quiet. Are you always  helpful? - Yes, I am. I'm always helpful. Are you always understanding? - Yes, I am. I'm always understanding.