ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА!!! CРОЧНО!!!! Поставить предложение "This book (to translate) in different languages" в настоящем, прошедшем и будущем времени в пассивном залоге А также с предложением "These houses (to build)by my dad" сд...

ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА!!! CРОЧНО!!!! Поставить предложение "This book (to translate) in different languages" в настоящем, прошедшем и будущем времени в пассивном залоге А также с предложением "These houses (to build)by my dad" сделать тоже самое
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
настоящем This book is translated in different languages. прошедшем This book was translated in different languages. будущем This book will be translated in different languages. настоящем These houses are built by my dad. прошедшем These houses were built by my dad. будущем These houses will be built by my dad.