Помогите пожалуйста дам 35 балов Faster-slower more boring-...cheaper-...better-...hotter-...more difficult-...bigger-...safer-...faster-...

Помогите пожалуйста дам 35 балов Faster-slower more boring-... cheaper-... better-... hotter-... more difficult-... bigger-... safer-... faster-...
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
More boring - more interesting cheaper - more expensive better - worse hotter - colder more difficult - easier bigger - smaller faster - slower