Помогите пожалуйста! "How many languages will she speak?" "She speak six foreign languages." Выберите один ответ: Верно Неверно They'll be ready in five minutes. Выберите один ответ: Верно Неверно The water in the river will be...

Помогите пожалуйста! "How many languages will she speak?" "She speak six foreign languages." Выберите один ответ: Верно Неверно They'll be ready in five minutes. Выберите один ответ: Верно Неверно The water in the river will be warm in July. Выберите один ответ: Верно Неверно My father works in a bank, but today he is at home. Выберите один ответ: Верно Неверно We usually took a bus to get to school. Выберите один ответ: Верно Неверно I always will wear nice clothes at school. Выберите один ответ: Верно Неверно What does he usually have for breakfast? Выберите один ответ: Верно Неверно Yesterday I wrote two letters to my grandparents. Выберите один ответ: Верно Неверно What will you do next weekend? Выберите один ответ: Верно Неверно John didn't get up very early on Sundays. Выберите один ответ: Верно Неверно Заранее Спасибо)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
How many languages will she speak?" "She speak six foreign languages. - неверно They'll be ready in five minutes. - верно The water in the river will be warm in July. - верно My father works in a bank, but today he is at home. - неверно We usually took a bus to get to school. - неверно I always will wear nice clothes at school. - неверно What does he usually have for breakfast? - верно Yesterday I wrote two letters to my grandparents. - верно What will you do next weekend? - верно John didn't get up very early on Sundays. - неверно