Помогите пожалуйста как читаются эти слова целый абзац вы не расслышали как читаются слова вот текст The dog in the film is the pet of a family who live in the country. In the story the dog rescues the children from the burning...

Помогите пожалуйста как читаются эти слова целый абзац вы не расслышали как читаются слова вот текст The dog in the film is the pet of a family who live in the country. In the story the dog rescues the children from the burning house by climbing up a ladder. In another scene the dog sees a boy on an island in the river.The boy is shouting for help.the dog jumps over a wall and runs to the village.It goes to the police station and opens the door with its nose.Then it leads the policeman bask to the river
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Зэ дог ин филм ис зэ рэт оф э фэмэли ху лайв ин зэ каунтри. Ин зэ стори зэ дог рескьюз зэ чилдрен фром зэ бюрнинг хаус бай кламбинг ап э ладер. Ин эназер сэйн зэ дог сис э бой он эн айлэнд ин зэ ривэр. Зэ бой ис шотинг фо хелп зэ дог джамп овер э вол энд ранс ту зэ вилидж. Ит гоуз то зэ полис стэйшен энд опенс зэ дор виз итс нойз. Зен ит лидс зэ полисмэн баск ту зэ ривер.