Помогите пожалуйста!!!!! Match the words. Make up your own sentences. a)learn questions b)stand from... to... speak songs translate down sing English count from... into... answer by heart ...

Помогите пожалуйста!!!!! Match the words. Make up your own sentences. a)learn questions b)stand from... to... speak songs translate down sing English count from... into... answer by heart sit up надо поставить стрелки пожалуйста!!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Вроде бы стрелки надо поставить после фром(это по русски) Но правда если не правильно не вините я не проходила это!Надеюсь помогла!