Помогите пожалуйста. Надо написать письмо другу(на английском) с проблемой,что подарить маме на день рождения.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Dear .....,    Hello from Moscow! How are you? What about you? You say me, what I can present for mother. I Can help you!    Do you have a lot of money? We can buy a lot of flowers or new suit.... I don't no, but! You can buy for mum candy and flowers too. You mother was very friendly! But you haven't got a lot of money? You can draw a picture for mum! It's a different present, but mum was very friendly too!    Please write me soon! See you nex time!   Best friends    Your name