Помогите пожалуйста найти трансскрипцию и перевод: sleep tight, to have breakfast, to have lunch, to go home, to go to bed, to listen to music, to play jokes, in the morning, in the evening, at 2 o clock, at half past two, to ...

Помогите пожалуйста найти трансскрипцию и перевод: sleep tight, to have breakfast, to have lunch, to go home, to go to bed, to listen to music, to play jokes, in the morning, in the evening, at 2 o clock, at half past two, to go to school, to wash a face.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
- Завтракать Ужинать Идти домой Идти в кровать Слушать музыку Шутить Утром Вечером В 2 часа В 2.30 Идти в школ у Мыть лицо(умываться)