Помогите пожалуйста, нужно срочно  1. The Greens live in St. Petersburg. (Who) 2. She lives in Green Street. (Where) 3. Grace usually has supper at nine o'clock. (When) 4. Tim reads many books, (Does) 5. Sally speaks Spanish...

Помогите пожалуйста, нужно срочно  1. The Greens live in St. Petersburg. (Who) 2. She lives in Green Street. (Where) 3. Grace usually has supper at nine o'clock. (When) 4. Tim reads many books, (Does) 5. Sally speaks Spanish, (Does) 6. We have English lessons on Tuesdays and Fridays.(Do or...) 7. They work on a farm. (Where) 8. I make my bed in the morning. (Do) 9. The children play in the park, not in the square.(Do... or..) 10. They do their homework after school. (When) 11. have a glass of milk for supper. (What) 12. We like watching TV in the evening. (Do)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Зелень живу в Санкт-Петербурге. (Воз) 2. Она живет на зеленой улице. (Где)3. Грейс обычно ужинает в девять часов. (Когда) 4. Тим читает много книг, (не) 5. Салли говорит по-испански, (не) 6. У нас есть уроки английского языка по вторникам и пятницам.(Или...) 7. Они работают на ферме. (Где) 8. Я делаю моей постели утром. (Делать)9. Дети играют в парке, не в сквере.(Делать... или..)10. Они делают свою домашнюю работу после школы. (Когда) 11. стакан молока на ужин. (Что) 12. Нам нравится смотреть телевизор в вечернее время. (Делать)