Помогите пожалуйста ответить на вопросы! How many toys has he got? Where can you swim? Where do you go to play basketball?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) He has got 12 toys. 2) You can swim in the sea, lake, river or in the ocean 3) You can go to the sportsground to play basketball
Гость
1-there are eight toys(у него есть восемь игрушек) 2-i can swim in the river and in the sea(я умею плавать в реке и в море) 3-in the gym or on the basketball court(в спортзал или на баскетбольную площадку)