Помогите пожалуйста ответить на вопросы по английскому языку? заранее спасибо!!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)winter, summer, autumn, spring 2) summer 3) yes, it is 4) yes, it does 5) yes, it is 6) in the south 7) autumn 8) yes, they are 9) yes, I can 10) no I don't like
Гость
1) There are winter,spring,summer,autumn 2) I like winter, because i can walk with my friends, play snowballs, make a snowman 3) Yes 4) Yes 5) Yes,it is 9) Yes , I can