Помогите пожалуйста перевести на английский язык!Только не переводчики сайтов,пожалуйста)1.Сыну моей сестры только четыре года,но он уже научился читать.2.Я никогда об этом не слышал.3.Вы уже переехали на новою квартиру?.4.Студ...

Помогите пожалуйста перевести на английский язык!Только не переводчики сайтов,пожалуйста)1.Сыну моей сестры только четыре года,но он уже научился читать.2.Я никогда об этом не слышал.3.Вы уже переехали на новою квартиру?.4.Студент Петров еще не говорил мне об этом.5.Вы сделали много ошибок в диктанте.6.Вы когда-нибудь видели этого писателя?.7.В этом месяце я прочитал три книги.8.Мой приятель уехал в Киев неделю назад и еще не написал мне.9.Я не видел своего брата за последнее время.10.Вы читали сегодня в газете статью о нашем заводе?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. My sister's son only four, but he has learnt how to read. 2. I have never heard of it. 3. You have already moved to your new flat? 4. Student Petrov has not told me about it. 5. You have made many mistakes in the dictation. 6. Have you ever seen this writer? 7. This month, I have read three books. 8. My friend went to Kiev a week ago and has not written to me yet. 9. I have not seen his brother recently. 10. Have you read the article about our factory in today's newspaper?
Гость
Son of my sister is only four but he already can read. I have never heard about this. Did you already move to your new appartment? Student Petrov didn't tell me this so far. You made many mistakes in the dictation. Did you ever seen this writer? I read three books this month. My friend gone to Kiev a week ago and didn't write me yet. I didn't see my brother recently. Did you read an article about our factory in the newspaper today?