Помогите пожалуйста перевисти и ответить на вопросы 1) ертеден мерекеленіп келе жатқан мейрам қалай деп аталады ? 2)наурыз қай халықтың сөзі қандай ұғымды білдіреді?
Помогите пожалуйста перевисти и ответить на вопросы
1) ертеден мерекеленіп келе жатқан мейрам қалай деп аталады ?
2)наурыз қай халықтың сөзі қандай ұғымды білдіреді?
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.наурыз.қурбан айт.ораза айт
2.наурыз жаңа күн деген магынаны білдіреді
Гость
1. как называется праздник который празднуется испокон веков?
2. Слово Наурыз произошло от какого народа, и что оно означает?
1. Ертеден мерекеленып жатқан мейрамнын аты - Наурыз. ( Издревле отмечаемый праздник называется - Наурыз)
2. Наурыз деген сөз Персия елдерінен шыққан. Оны аударсақ нау- жаңа, рыз- күн, жаңа күн деген мағынаны білдіреді. Айдың жаңаруы деген. ( Слово Нуарыз произошло от персидского слова нау- новый, рыз- день, что означает новый день. Обновление месяца.
Удачи!!!