Помогите пожалуйста по английскому написать Pessive voice, по формуле (+) S+tobe+V3/Ved (-) S+isn't/am not/aren't + V3/Ved(?) Are/Is/Are+ S+V3/Ved нужно чтобы из предложения сделать по формуле +,-,? всего нужно 4 предложения по...

Помогите пожалуйста по английскому написать Pessive voice, по формуле (+) S+tobe+V3/Ved (-) S+isn't/am not/aren't + V3/Ved (?) Are/Is/Are+ S+V3/Ved нужно чтобы из предложения сделать по формуле +,-,? всего нужно 4 предложения посивное +, 4 отрицательных и 4 вопросительных, тяжело объясним как смогла...(из одного предложения нужно сделать +,-,?, всего предложений 4)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 Bread is sold in this shop. Bread isn`t sold in this shop. Is bread sold in this shop? 2 My books are kept on the shelf. My books aren`t kept on the shelf. Are my books kept on the shelf? 3 The apple-tree is planted by me. The apple-tree isn`t planted by me. Is the apple-tree planted by me? 4 Films are watched by many people. Films aren`t watched by many people. Are films watched by many people?